Med ett pris på 1988 kronor är Rial X10 Metal Grey ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Rial X10 Metal Grey har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72.6 mm stort. X10 Metal Grey 17" är en snygg fälg för 1988 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 988 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X10 Metal Grey |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
X10 Metal Grey 17" från Rial med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Rial X10 Metal Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 32.
Rial X10 Metal Grey, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 37 mm.
Rial X10 Metal Grey, 17"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.