Rial X10 Racing Black är en fälg på 17" från Rial. Fälgens bredd är 7.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 32 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2067 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 067 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X10 Racing Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
X10 Racing Black från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Fälg från Rial på 17" med modellnamnet X10 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 43 mm.
Fälg från Rial på 17" med modellnamnet X10 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
Rial X10 Metal Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 34.