En snygg fälg på 18" från Rial. Denna modell har Rial valt att kalla för X10X Metal Grey. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för X10X Metal Grey är 50 mm. Denna variant av X10X Metal Grey har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. BytHjul säljer idag Rial X10X Metal Grey för 2248 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 248 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X10X Metal Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
X10X Racing Black från Rial är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/120.
X10X Polar Silver 18" från Rial med 8.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från Rial på 17" med modellnamnet X10 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
21"-fälg från Rial av modellen KiboX Metal Grey. Bultcirkeln är 5/120, bredden 21" och ET-måttet 42 mm.