Om du letar efter bra 19"-fälgar kan Rial X10X Racing Black vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Rial X10X Racing Black är 37 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 74.1 mm. Du hittar mer information om Rial X10X Racing Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 588 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X10X Racing Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Rial X10X Metal Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 50.
X10X Polar Silver 18" från Rial med 8.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg från Brock av modellen B40 Satin Black Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 37 mm.
Fälg från Rial på 20" med modellnamnet Lugano Racing Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9.5" och ET-måttet är 37 mm.