Ronal R46M Silver är en fälg på 18" från Ronal. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Ronal R46M Silver är 5/110.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. BytHjul säljer idag Ronal R46M Silver för 1616 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 616 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Ronal |
|---|---|
| Modell | R46M Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
18"-fälg av modellen R46M Silver från Ronal. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Ronal R50 REV-M Black Front Cut är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
Fälg från Ronal på 18" med modellnamnet R50 REV-R Black Front Cut. Bultcirkeln är 5/110, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
Denna 18"-fälg från Ronal har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter R50 REV-B Black Front Cut.