Ronal R69 MAGNETIC GREY är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Ronal. Fälgbredden för denna variant av Ronal R69 MAGNETIC GREY är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Ronal R69 MAGNETIC GREY är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 57 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Ronal R69 MAGNETIC GREY för 1528 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 528 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Ronal |
|---|---|
| Modell | R69 MAGNETIC GREY |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 57 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Ronal på 20" med modellnamnet R71 Orbit Grey Matt Front Cut. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 52 mm.
Ronal R71 Orbit Grey Matt Front Cut, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
R71 Orbit Grey Matt Front Cut från Ronal är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Ronal R71 Orbit Grey Matt Front Cut är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.