Ronal R55 Matt Black Polished är en fälg på 19" från Ronal. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Ronal R55 Matt Black Polished är 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna variant av R55 Matt Black Polished har ett navhål/centrumhål som är 82 mm stort. BytHjul säljer Ronal R55 Matt Black Polished 19" i sin webbshop för 4991 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 991 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Ronal |
|---|---|
| Modell | R55 Matt Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 82 mm |
R55 SUV Matt Black från Ronal är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Fälg från Ronal på 19" med modellnamnet R55 SUV Matt Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
Denna 19"-fälg från Ronal har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter R55 SUV Crystal Silver.
19"-fälg från Ronal av modellen R55 Matt Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 30 mm.