En snygg fälg på 16" från Sparco. Denna modell har Sparco valt att kalla för Trofeo Gloss Bronze. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/100 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Trofeo Gloss Bronze är 37 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.3 mm stort. Sparco Trofeo Gloss Bronze är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Sparco Trofeo Gloss Bronze från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 909 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Trofeo Gloss Bronze |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Sparco Trofeo Matt Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 37 mm.
Sparco Trofeo Gloss Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 6" bredd och ET 35.
Sparco Sparco Gravel Bronze, 17"-fälg, 8" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
Fälg från Sparco på 15" med modellnamnet Assetto Gara Matt Bronze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 37 mm.