Denna 17"-fälg från Sparco har modellnamnet FF 1 Shiny Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Sparco FF 1 Shiny Black har en bredd på 8.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73 mm. En uppsättning Sparco FF 1 Shiny Black kan bli din för endast 4406 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 406 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | FF 1 Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73 mm |
Sparco Sparco Gravel Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
17"-fälg från Sparco av modellen Sparco Gravel Matt Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
Sparco Gravel Matt Black från Sparco är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Sparco Gravel Matt Graphite 18" från Sparco med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.