Sparco har många snygga fälgar i sitt utbud och Assetto Gara Matt Black 17" är inget undantag. Denna fälg är 7.5" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3377 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 377 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Assetto Gara Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Sparco Assetto Gara Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Assetto Gara Matt Black 17" från Sparco med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Fälg från Sparco på 19" med modellnamnet Assetto Gara Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 17"-fälg från Sparco har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Assetto Gara Matt Bronze.