Dakar Matt Black Machined Lip 17" är en snygg fälg som tillverkas av Sparco. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/127, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 127 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Sparco Dakar Matt Black Machined Lip har ett centrumhål (navhål) på 71 mm. Sparco Dakar Matt Black Machined Lip är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Sparco Dakar Matt Black Machined Lip från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 144 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Dakar Matt Black Machined Lip |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 71 mm |
Dakar Matt Black Machined Lip 18" från Sparco med 8.5" bredd och ET på 29 mm. Fälgens bultcirkel är 5/127.
Dakar Matt Black Machined Lip 17" från Sparco med 8.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 6/114.3.
Fälg från Sparco på 17" med modellnamnet Dakar Matt Black Machined Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 0 mm.
Dakar Matt Black Machined Lip från Sparco. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.