Dakar Matt Black Machined Lip 17" är en snygg fälg som tillverkas av Sparco. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Sparco Dakar Matt Black Machined Lip har en fälgbredd på 7.5". Sparco Dakar Matt Black Machined Lip har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Denna variant av Dakar Matt Black Machined Lip kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 93 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning Sparco Dakar Matt Black Machined Lip kan bli din för endast 4205 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 205 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Dakar Matt Black Machined Lip |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 93 mm |
Dakar Matt Black Machined Lip 16" från Sparco med 5.5" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/139.7.
Dakar Matt Black Machined Lip från Sparco. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från Sparco på 17" med modellnamnet Dakar Matt Black Machined Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 0 mm.
Dakar Matt Black Machined Lip från Sparco. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.