SP42 H Gloss Black 16" är en snygg fälg som tillverkas av Spath. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Spath SP42 H Gloss Black har en fälgbredd på 7". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för SP42 H Gloss Black är 58 mm. Centrumhålet är 89.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Spath SP42 H Gloss Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 604 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Spath |
|---|---|
| Modell | SP42 H Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 89.1 mm |
SP42 H Gloss Black 16" från Spath med 7" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
SP42 H Gloss Black från Spath. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 60 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
SP42 H Gloss Black 16" från Spath med 7" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
Denna 16"-fälg från Spath har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 58 mm. Modellen heter SP42 H Chrome Silver.