Denna 20"-fälg från Spath har modellnamnet SP42 H Chrome Silv. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Spath SP42 H Chrome Silv har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Denna variant av SP42 H Chrome Silv kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 18 mm. Denna variant av SP42 H Chrome Silv har ett navhål/centrumhål som är 78.1 mm stort. En uppsättning Spath SP42 H Chrome Silv kan bli din för endast 4289 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 289 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Spath |
|---|---|
| Modell | SP42 H Chrome Silv |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 18 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Denna 18"-fälg från Spath har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter SP42 H Chrome Silv.
SP42 H Chrome Silv från Spath är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 56 mm. Bultcirkeln är 6/125.
20"-fälg av modellen SP42 H Gloss Black från Spath. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 18 mm.
Fälg från Spath på 15" med modellnamnet SP42 H Chrome Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 6.5" och ET-måttet är 45 mm.