Tomason TN1 Bright Silver är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Tomason. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet för Tomason TN1 Bright Silver är 46 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Tomason TN1 Bright Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1456 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 456 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Tomason |
|---|---|
| Modell | TN1 Bright Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Tomason TN1 Bright Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
16"-fälg från Tomason av modellen TN1 Black Painted. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 38 mm.
TN1F Black Painted från Tomason är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 62 mm. Bultcirkeln är 6/130.
19"-fälg av modellen TN16 Silver från Tomason. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.