Denna 20"-fälg från AEZ har modellnamnet Toronto Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. AEZ Toronto Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgens ET-mått är 43 mm. Denna variant av Toronto Black har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. En uppsättning AEZ Toronto Black kan bli din för endast 4437 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 437 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66 mm |
AEZ Toronto Black, 20"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Toronto Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Toronto Dark.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. AEZ Toronto Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.