Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter Toronto Black och den tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Toronto Black är 8.5". AEZ Toronto Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 28 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning AEZ Toronto Black kan bli din för endast 4437 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 437 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. AEZ Toronto Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Toronto Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 43 mm.
Toronto Black från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
AEZ Toronto Black, 20"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.