AEZ Seattle Dark är en fälg på 22" från AEZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 31 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 7606 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
AEZ Seattle Dark, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
AEZ Seattle Dark, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/112.