Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7700 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Fälgens bredd är 10.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Seattle Dark är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 37 mm.
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 47 mm.