Toronto Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Toronto Black har en bredd på 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Toronto Black är 35 mm. Detta är en fälg med 66 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Toronto Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 437 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. AEZ Toronto Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Toronto Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 43 mm.
AEZ Toronto Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 28.
Toronto Black från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.