En snygg fälg på 20" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. Denna fälg är 9.5" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. AEZ Seattle Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Seattle Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Seattle Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Seattle Shine 20" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Seattle Shine, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 47 mm.
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 47 mm.