En snygg fälg på 20" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Seattle Dark 20" är en snygg fälg för 5213 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 35 mm.
Seattle Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 24 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 44.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Seattle Dark.