Detta är en AEZ-fälg av modellen Havanna Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Havanna Dark är 58 mm. AEZ Havanna Dark har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. BytHjul säljer idag AEZ Havanna Dark för 4598 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 598 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
AEZ Seattle Dark, 20"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 58 mm.
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
Havanna Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 10" och ET 19 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg från AEZ av modellen Havanna Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 66 mm.