AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Seattle Dark 20" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 10". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 58 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 57.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 525 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 58 mm.
Havanna Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.