Toronto Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". AEZ Toronto Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet för AEZ Toronto Black är 23 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om AEZ Toronto Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 206 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 23 mm |
| Navhål | 66 mm |
AEZ Toronto Dark, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 23 mm.
Fälg från AEZ på 18" med modellnamnet Toronto Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 40 mm.
AEZ Toronto Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 46.
AEZ Toronto Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.