Seattle Dark 19" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". AEZ Seattle Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 26 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 19" i sin webbshop för 4856 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 26 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 26 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 26 mm. Bultcirkeln är 5/112.
AEZ Seattle Dark, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 29 mm.