AEZ Seattle Dark är en fälg på 22" från AEZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Glöm inte kolla att ET 26 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 7606 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 26 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Seattle Dark 19" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 26 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.