Om du letar efter bra 18"-fälgar kan AEZ Toronto Black vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. AEZ Toronto Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. En uppsättning AEZ Toronto Black kan bli din för endast 3206 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 206 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
Toronto Black från AEZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 23 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
AEZ Toronto Dark, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 23 mm.
Toronto Black från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
19"-fälg av modellen Toronto Black från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.