Denna 19"-fälg från AEZ har modellnamnet Porto Black matt. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Porto Black matt har en bredd på 9". AEZ Porto Black matt har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 44 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Porto Black matt för 3795 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 795 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Porto Black matt |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Porto Black matt.
Porto Black matt från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 53 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
AEZ Porto Black matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 44.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Porto Gunmetal polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9" och ET-måttet är 53 mm.