Om du letar efter bra 20"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 8.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 28 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 5657 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 10.5" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/132.
AEZ Seattle Dark, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.