Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Denna fälg är 8" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 28 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 4477 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 477 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Seattle Dark.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Shine från AEZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.