Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4900 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Fälgens bredd är 9". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 58 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 4848 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
AEZ Seattle Dark, 20"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 58 mm.
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 41 mm.