AEZ Havanna Dark är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Havanna Dark är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna variant av Havanna Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet är 70.1 mm stort. AEZ Havanna Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Havanna Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 998 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Havanna Grey.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Havanna Grey.
21"-fälg av modellen Havanna Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.
AEZ Havanna Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.