Detta är en AEZ-fälg av modellen Toronto Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. AEZ Toronto Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 46 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. Du hittar mer information om AEZ Toronto Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 430 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 46 mm.
20"-fälg från AEZ av modellen Toronto Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 46 mm.
AEZ Toronto Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 46.
Toronto Black från AEZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.