Detta är en AEZ-fälg av modellen Toronto Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". AEZ Toronto Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 46 mm. AEZ Toronto Dark har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4722 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 722 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 46 mm. Modellen heter Toronto Black.
AEZ Toronto Dark, 19"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 46 mm. Modellen heter Toronto Dark.
Toronto Dark från AEZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.