AEZ Seattle Dark är en fälg på 19" från AEZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 29 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4856 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 29 mm.
Seattle Dark 19" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Toronto Dark från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 29 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.