Detta är en AEZ-fälg av modellen Havanna Grey. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Fälgens bredd är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Havanna Grey är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Navhålet på AEZ Havanna Grey är 64.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Havanna Grey. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4348 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 348 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
AEZ Havanna Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 45.
Havanna Grey 19" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
AEZ Havanna Grey, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
Havanna Grey från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.