AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Seattle Dark 20" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Seattle Dark är 54 mm. Centrumhålet är 67.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 525 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 54 mm.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Seattle Shine.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.