Toronto Black 21" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Toronto Black är 9.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna variant av Toronto Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna variant av Toronto Black har ett navhål/centrumhål som är 67 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5094 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 094 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67 mm |
Denna 21"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Toronto Dark.
Denna 21"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 27 mm. Modellen heter Toronto Black.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. AEZ Toronto Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
AEZ Toronto Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.