AEZ Toronto Dark är en fälg på 19" från AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Toronto Dark är 10". AEZ Toronto Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Inpressningsdjupet för AEZ Toronto Dark är 45 mm. AEZ Toronto Dark har ett centrumhål (navhål) på 64 mm. En uppsättning AEZ Toronto Dark kan bli din för endast 4019 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64 mm |
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Toronto Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 10" och ET-måttet är 45 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. AEZ Toronto Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/130.
AEZ Toronto Dark, 19"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
AEZ Toronto Black, 19"-fälg, 10" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 47 mm.