AEZ Leipzig Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Leipzig Black är 9.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna variant av Leipzig Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 64.1 mm stort. Leipzig Black 21" är en snygg fälg för 6121 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 121 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Leipzig Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Leipzig Black Polished från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Leipzig Black 21" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 21"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 36 mm. Modellen heter Leipzig Black.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. AEZ Leipzig Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.