En snygg fälg på 21" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Leipzig Black Polished. Bredden på denna fälg är 10.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Leipzig Black Polished är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 48 mm. AEZ Leipzig Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 64.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Leipzig Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6509 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 509 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Leipzig Black Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Fälg från AEZ på 21" med modellnamnet Leipzig Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 50 mm.
Leipzig Black 21" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Leipzig Black 21" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Leipzig Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.