AEZ Seattle Dark är en fälg på 22" från AEZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Dark är 5/120.
Inpressningsdjupet för AEZ Seattle Dark är 43 mm. Detta är en fälg med 72.6 mm stort navhål. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 22" i sin webbshop för 7606 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Denna 22"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Seattle Shine.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/108.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 43 mm.