Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 8.5". AEZ Seattle Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. AEZ Seattle Dark har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Seattle Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5657 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
AEZ Seattle Shine, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 47 mm.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.