Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Denna fälg är 7.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 32 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag AEZ Seattle Dark för 5213 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 32 mm.
20"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 35 mm.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 64.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Seattle Shine.