En snygg fälg på 20" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 7.5" och ET 32 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Seattle Shine.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 64.
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 32 mm.