AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Seattle Dark 22" är inget undantag. Fälgens bredd är 10.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Inpressningsdjupet för AEZ Seattle Dark är 47 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 7606 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
AEZ Seattle Shine, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 47 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10.5" och ET 47 mm. Bultcirkeln är 5/130.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 37 mm.