Denna 22"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. Fälgens bredd är 9.5". AEZ Seattle Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. AEZ Seattle Dark har ett centrumhål (navhål) på 71.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 7606 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Seattle Shine 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 47 mm.
AEZ Seattle Shine, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 47 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.