Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7700 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 10.5". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Fälgens ET-mått är 37 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Seattle Dark 22" är en snygg fälg för 7606 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från AEZ på 22" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10.5" och ET-måttet är 37 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 47 mm.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10.5" och ET 47 mm. Bultcirkeln är 5/130.