Detta är en Alutec-fälg av modellen Monstr Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgens bredd är 7.5". Alutec Monstr Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 5/100).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Detta är en fälg med 63.3 mm stort navhål. En uppsättning Alutec Monstr Black kan bli din för endast 1873 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 873 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Monstr Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Alutec Monstr Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Alutec Grip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 5.5" bredd och ET 40.
Denna 15"-fälg från Alutec har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Grip Grafit.
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.